אם לא תחליטי, יחליטו בשבילך

עמותת אפרת - מחליטים בשבילך מה טוב לךבדיוק עכשיו, יומיים לפני הבחירות, נתקלתי במם סאטירי על עמותת אפרת, באחד מקירות הפייסבוק. המם מוקיע את העמותה המשוקצת הזו, שכל-כך מכעיסה אותי עד שהגבתי בשיא הציניות, כפי שניתן לראות בתמונה משמאל.

אבל מדוע הזכרתי את הבחירות בנשימה אחת עם עמותת אפרת?

לפני זמן-מה יצא לי במקרה לראות סרטון וידיאו, בו בחור יוצא מהארון בכנס של הרב אמנון יצחק. הבחור ביקש את עצת הרב בנוגע ל"תשוקות הבעייתיות" שלו, ומן הסתם גם קיבל עצה (ואתם יכולים לדמיין שהיא לא הייתה בסגנון "קבל את עצמך").

הבחור נטול כל מחשבה עצמאית ו/או כוח רצון, והוא מצפה שמישהו אחר יפתור את בעיותיו וייתן לו מענה. במקום לסמוך על עצמו ועל מה שיש ללבו ולשכלו להגיד, הוא מטיל את יהבו על חסדיהם ועל דינם של אחרים (שבמקרים רבים גם נותנים את העצה הגרועה ביותר שאפשר לתת).

מעבר לכך, בשנים האחרונות עולה אחוז נשאי האיידס בקרב ההומואים. הוועד למלחמה באיידס, משרד הבריאות וארגונים שונים ומשונים כמו בל"ה דואגת, יוצאים כולם בקמפיינים צבעוניים, והכול כדי לשכנע אנשים לוותר על הרצון החופשי שלהם; אותו רצון שמאפשר להם מלכתחילה להשתרלל בעשרות זיונים רטובים בלי גומי. העמותות האלה מתייחסות לאנשים כמו לטיפשים, כאילו שאינם יודעים שמין לא מוגן מייצר מחלות.


אז מה לשתי הדוגמאות האלה עם עמותת אפרת ויום הבחירות?
בכולם אנשים מוותרים על המחשבה העצמאית וכוח הרצון שלהם, ומאפשרים לאחרים להחליט עבורם: ההומו המבולבל שמצפה שהרב ייתן לו פתרון קסם לנטיות; ארגוני האיידס שחושבים שאנשים לא בוחרים מרצונם סקס בלי גומי; ונשים שחושבות שעמותת אפרת תציל אותן מעצמן. כל אלה דומים לאנשים שלא מצביעים בבחירות, נותנים לאחרים את כל הכוח ואחר-כך מתפלאים למה רע פה.

עמותת אפרת מתיימרת להגיד לנשים מה לעשות עם גופן ועם הבלסטוציסטים ברחמן, ואין להתפלא שעשרות נשים נופלות בקורי העכביש הללו. כי מי שאין לה שום יכולת מינימלית לדעת מה טוב לה ומה היא רוצה, סופהּ שאנשים אחרים יחליטו בשבילה. לא תצביע? יצביעו בשבילך. לא תחליטי לבד? יחליטו בשבילך. זו תמצית הדינמיקה האנושית בעולם, וחבל מאוד שאנשים ממשיכים ליפול לבור הזה כל פעם מחדש.

אני לא אומר שאסור להיעזר באחרים. אני כן אומר שצריך לדעת לבחור אותם, ולא לרוץ באטרף לכל אחד שפותח זרועות לרווחה (בטח לא כשמדובר בארגונים כמו עמותת אפרת או ברבנים כמו אמנון יצחק). אבל מדוע מלכתחילה לסמוך קודם על אחרים ולא על עצמך? כי כנראה שיש בני-אדם שנולדו להיות חלק מהעדר; כבשים צייתניות. וזה מכעיס אותי לא פחות מאשר מצער אותי.

9 Replies to “אם לא תחליטי, יחליטו בשבילך”

 1. מה רע בעידוד לסקס בטוח? אם.כבר אז באיזו זכות מחייבים אותי לחגור חגורת בטיחות כשאני נוסע לבד באוטו? זה הגוף שלי , למה זה עניינה של.המדינה אם אני מעמיד אותו בסכנה?

  1. IDO – זה הגוף שלך, שיכול לעוף על מישהו אחר בזמן תאונה ולגרום לו נזק. גם אני שונא את חובת החגירה, אבל לפחות יש בזה איזשהו היגיון (גם אם מצומצם מאוד).

   1. א. ציינתי שאני לבד באוטו אז הנימוק הזה לא תופס.
    ב. ומה עם קסדה לאופנוענים?
    ג. ושוב, מה רע במודעות לסקס בטוח (כל עוד לא נכנסים אחרי לחדר המיטות ומוודאים)?

    1. א. אפשר לעוף דרך השמשה ולפגוע באחרים (אבל עזוב, גם בעיניי זה כבר נהיה מגוחך).
     ב. קסדה לאופנוענים – בהחלט מגוחך ומיותר.
     ג. אין רע במודעות לסקס בטוח, כל עוד היא מגיעה מהגורם הנכון (ועמותת אפרת היא ממש לא הגורם הנכון).

 2. יש קנוניה בכל הקטע של נשאי אידס.
  איך יכול להיות שיש כ"כ הרבה נשאים שאף פעם לא נהיים חולים.
  (ואל תגידו לי בגלל התרופות שלוקחים – תרופה לא יכולה למנוע איידס מראש מקסימום לטפל בו ביותר או פחות הצלחה).
  מי שמעניין אותו שיחפש ביוטיוב יש הרבה מידע בנושא.

  1. א. מה זה כל כך הרבה? כמה אומרים שיש, מי אומר ומה לדעתך המספר בפועל?
   ב. אפשר להיות נשאי עשר שנים ולא להיות חולה. נהיים חולים כשהוירוס משתנה באופן שהגוף לא יכול להתמודד איתו. כשמישהו חולה אז קוקטיל התרופות יכול להחזיק אותו בחיים ובמצב טוב יחסית הרבה זמן.

   1. איו לי מושג,גבר, לגבי השאלות שלך.
    לא בדקתי פרטים ולמען האמת גם אם יש פרטים אני לא יודע עד כמה אני יכול לסמוך
    על האמיתות שלהם.

    צפיתי בכמה וכמה וסרטונים וסרטים של קנוניות בנוגע לאיידס ומהם קיבלתי את התחושה
    שיש קנוניה בנוגע לוירוס שלכאורה מחולל את האיידס.

    גם אם פוסלים נקדותית אי אלו טענות שנובעות מרצון להתפרסם,לעורר דרמה ולהרויח כסף(טבעי לגמרי גם בעולם הקנוניות) עדיין יש הרבה דברים מטרידים בנוגע לאיידס.

    מה התחושה שלך,למשל,אחרי הסרטון הזה?
    http://www.youtube.com/watch?v=SaA6zLUPfvk

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *