גבירתי הסולידית, יציאה מהארון אינה עבירה על החוק

מה קורה כשפרסונה מקצועית בתחום אחד, מרשה לעצמה להגג הגיגים בתחום בו היא מבינה כלום ושום דבר? נוצרות השוואות מכוערות ופוגעניות במיוחד.

"הסולידית" הוא שם של אתר מוכר וידוע בתחום הכלכלה והפיננסים. הפרסונה שעומדת מאחוריו מביעה את דעתה המקצועית בשלל נושאים כלכליים וכספיים, ורבים נעזרים בעצותיה המקצועיות. לאותה סולידית יש גם חשבון טוויטר, בו היא מפיצה את הפוסטים מהאתר ומקיימת דיונים עם קהל עוקביה (שמונה מספר מכובד בהחלט של 20,000 משתמשים).

לאחרונה צייצה הסולידית ציוץ תמוה, מכעיס ופוגעני במיוחד (צילום מסך לפניכם). כפי שניתן לראות, הציוץ המכוער מצליח לעשות השוואה קלוקלת בין ילדה טרנסית בת 9 שיצאה מהארון – לבין ילדה בת 15 שהחליטה להתמרח על כדורגלנים באותו מקרה ידוע שפורסם בתקשורת.

כנראה שלדידה של הסולידית, יציאה מהארון וקיום יחסי מין עם קטינות שלא כחוק – הם היינו הך. כי אם ילדה בת 9 יכולה "להחליט" שהיא טרנסית, למה שילדה בת 15 לא תוכל להחליט עם מי לשכב?

בתור מישהי שמתיימרת להכיר את המציאות הכלכלית בעולם, כנראה שהמציאות המשפטית והביולוגית נעלמת מעיניה של אותה סולידית נכבדה. יש כל כך הרבה הנחות הומופוביות וטרנסופוביות נסתרות בציוץ המכוער הזה, אז הנה רק כמה מהן לצד תגובתי.

ראשית, המחוקק הישראלי הוא זה שקבע שגיל ההסכמה המינית יהיה 16 שנים ולא 15 או 10. אז לצאת בהתקפה חזיתית נגד טרנסית בת 9 שכל "חטאה" היה לקבל תמיכה ציבורית ביציאה מהארון – זה ממש מכוער, שלא להגיד טרנסופובי. יש לך בעיה עם גיל ההסכמה המינית? דברי עם המחוקק ואל תשתמשי בילדה כלוח מטרה לחיצים המורעלים שלך (אגב תלונתך על ניצול ילדים למטרות של מבוגרים).

שנית, הילדה לא "החליטה" שהיא טרנסית בדיוק כפי שאיש אינו מחליט במודע למי הוא נמשך או שמגדרו לא תואם את מינו. אני בטוח שגם הסולידית גילתה יום אחד, בתחילת גיל ההתבגרות, למי היא נמשכת מבחינה מינית. היא לא החליטה את זה; היא גילתה את זה. מאוד מאכזב ומכעיס לגלות שאנשים ממשיכים לחשוב שנטייה מינית או מגדרית היא בגדר החלטה מודעת, בעוד שהם עצמם לא החליטו על נטיותיהם שלהם במודע.

שלישית, הסולידית טוענת שהבעיה שהיא מצביעה עליה קשורה בכלל למבוגרים בשני המקרים. מצד אחד מבוגרים מנצלים ילדה בת 15 לקיום יחסי מין, ומצד שני מבוגרים מנצלים גם ילדה טרנסית בת 9 כדי להחצין את תפישות העולם הליברליות שלהם.

גם זו השוואה מקוממת ומכוערת למדי, שהרי באותה מידה אפשר להגיד שילדים ששרים מול קהל תומך וצוהל, מופיעים בפרסומות או מתראיינים באמצעי התקשורת – גם הם מנוצלים על ידי מבוגרים. ואיפה זעקותיה של הסולידית הנכבדה על תוכניות כמו בית ספר למוזיקה, אקס פקטור ושאר ירקות שמעלות ילדים על במה ומול מצלמה? ומה נגיד על ההורים ה"פושרים" של ילדי פרסומות והופעות, שדוחפים את הילדים להופיע ועושים קופה שמנה על גבם? כרגיל, הצביעות חוגגת.

רביעית, אם ילד סטרייט בן 9 היה מצהיר לפתע שהוא מעדיף בנות – איש לא היה משווה את זה לאותה נערה בת 15 שהתמרחה על כדורגלנים, ואיש לא היה טוען שהילד לא מבין כלום כי הוא בן 9. בצביעות רבה, הסולידית סובלת מאותה דעה קדומה שמקננת בליבם של רבים – כל עוד הילד/ה מביעים נטייה למגדר / למשיכה המינית ה"נכונים", איש לא יטען שהוא/היא לא מבינים מחייהם, ובטח לא יעלה על הדעת להשתמש בהם כקרדום לחפור בו.

אבל כשזו ילדה להט"בית שכל חטאה הוא לגלות שהיא שונה – למי אכפת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *