האו"ם החליט: הומואים, דמכם מותר

אתר הבנ"ה מדווח על החלטה מתמיהה ביותר של האו"ם. בכל שנתיים יש דיון בנוגע להוצאות להורג בלתי-מוצדקות המתרחשות בעולם, ללא תהליכים מסודרים של משפט. עד עתה, הומוסקסואליות נחשבה לסיבה לא מוצדקת להוצאה להורג. מהיום – הומוסקסואליות הוסרה מרשימת הסיבות הבלתי-מוצדקות. כלומר – אפשר להוציא להט"בים להורג, במדינות הרואות בכך עבירה על החוק ועל המוסר.

ההחלטה הובאה לדיון על ידי מרוקו ומאלי (ועל זאת אין להתפלא), אך אושרה ברוב של 165 מדינות, כאשר רק 10 נמנעו. איפה היו נציגיהן של מדינות כמו ארצות-הברית, שוודיה ואחרות? כולם נרדמו בשמירה? פשוט מחליא. אומנם אני לא מכיר את מוסדות האו"ם ואת תהליכי החקיקה בהם, אבל תמוה ומקומם בעיניי שכל-כך הרבה מדינות אישרו את התיקון הזה. האם באמת כולם חשוכים, גזענים ונבערים-מדעת? או שמישהו עשה פה מחטף?

מה שבטוח הוא שמדינות רקובות בעלות משטר אפל, שממילא דורסות זכויות אדם ואזרח על בסיס קבוע – קיבלו הכשר ולגיטימציה מהאו"ם, ומעתה לא יהססו להוציא להורג על בסיס נטייה/זהות מינית. אם החלטות גזעניות מתקבלות באו"ם בכזו קלות-דעת מפחידה, אני לא רוצה לחשוב מה בנוגע להחלטות אחרות, שמשפיעות על חייהם של מיליונים בעולם. בושה וחרפה למין האנושי. מזל שיש בעולם כמה יהודים טובים, שנמאס להם מהגזענות ומשנאת החינם, והחליטו לצאת נגד הטמטום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *