הומופוביה במאה ה-21

בארצות הברית התרחש גל של התאבדויות בני נוער, בעקבות התעללות על רקע נטייה מינית. חמישה נערים הומואים התאבדו לאחר שסבלו מבריונות הומופובית במשך שנים, כך מדווח אתר הבנ"ה. פשוט מחריד לגלות שגם בימינו אנו, אנשים סובלים מנחת זרוען של מפלצות חסרות-לב וחמלה, אפילו אם מדובר בילדים ובבני נוער שלכאורה לא נושאים באחריות כלשהי למעשיהם.

בישראל מנסים לגבש הצעת חוק להגן על ילדים ועל בני נוער להט"בים מפני בריונות בבתי הספר, בתקווה שהיא תתקבל. בארצות הברית הדעות חלוקות בנושא הזה, בעיקר בגלל השמרנים, שחוששים שהגנה על בני נוער להט"בים תייצר לגיטימציה להומוסקסואליות. אין מה לומר – בהחלט חבורת טיפשים אנכרוניסטיים, שדעותיהם הן אלו שמלבות את השנאה ונושאות באחריות לאלימות הזו.

בעקבות מקרי ההתאבדות המזעזעים בארצות הברית, אלן דג'נרס יצאה בקריאה נרגשת בתוכנית האירוח שלה נגד התופעה המחרידה הזו, שלא פסה מן העולם גם במאה ה-21. אומנם ברור לי ששנאת החינם לא תיעלם מן העולם, ובדיוק כפי שיש מפלצות-אנוש שעד היום ממשיכות לשנוא שחורים, יהודים וכל מה ששונה מהם – כך גם ימשיכו לשנוא הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים וביסקסואלים. אבל זה לא אומר שלא צריך להיאבק בזה. כל מצעד שאנחנו עושים וכל מחאה שאנחנו מייצרים, עוזרים להגדיל את המודעות ולהבין שגם לנו מגיעות זכויות בסיסיות, יחס אנושי וכבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *