חוק הרווחים הכלואים: מכתב לחברי הכנסת

מכובדי שלום רב,

בקרוב יוגש להצבעה בכנסת חוק "הרווחים הכלואים". החוק מעניק הנחת מיסוי בסכום של 27 מיליארד ש"ח לקומץ חברות ענק, על רווחים שצברו בארץ בשנים האחרונות, נותן עדיפות מוחלטת לבעלי ההון על חשבון אזרחי ישראל, ומנוגד לעקרון השיוויון בפני החוק. לא ייתכן שהמדינה תמחק חובות-ענק של קומץ עשירים, אבל תרדוף בברוטליות אזרחים פשוטים עם חובות מינוריים.

אומנם שינוי בחוק קובע שהחברות שייהנו מההנחה, יחויבו להשקיע 50% מסכום ההטבה במשק הישראלי; אבל זה עדיין לא הופך את החוק המושחת לנקי. זהו חוק פסול מעיקרו, ושום תיקון בפרטים הקטנים, לא יהפוך הטבה מופקרת כל-כך לסבירה או למוצדקת.

בהתאם להצעתה של חברת הכנסת זהבה גלאון, יש לקבוע שהרווחים שיישארו כלואים ייחשבו כדיווידנד (כי חברה מחויבת לשלם מס מלא על דיווידנד). דבר זה יכריח את החברות לשלם את חובן, בין אם יוציאו את הכסף ובין אם לא.

אולי ישראל היא מדינה דמוקרטית, אבל שיטות הפעולה שלה כבר מזמן הפכו להיות דרקוניות. אם גם לך אכפת מאזרחי המדינה הזו, הגיע הזמן לפעול גם לטובתם ולא רק לטובת בעלי ההון.

מדינה דמוקרטית חייבת לדאוג לכולנו, לא רק לחלק מאיתנו.
אני קורא לך לפעול בהתאם להצעתה של חברת הכנסת גלאון.

בכבוד רב,
שם מלא

———————————————


את המכתב שלחתי היום לכל חברי הכנסת, ואתם מוזמנים לעשות כמוני.
 אפשר למצוא כאן את כתובות המייל שלהם + הנחיות כיצד לשלוח: http://goo.gl/Nc239 (הרשימה לא מעודכנת, אבל היא הכי טובה שמצאתי). שלחו גם אתם את המכתב ושתפו את הפוסט עם כמה שיותר אנשים. אולי הצפה של מיילים תעיר את חברי הכנסת הרדומים.

2 Replies to “חוק הרווחים הכלואים: מכתב לחברי הכנסת”

    1. לא ייאמן איך כל הזמן מנסים (וגם מצליחים) לדפוק את האזרח הקטן. דמוקרטיה מתגלה כמסוכנת יותר מדיקטטורה: בדיקטטורה לפחות אתה מודע לכך שהשלטון מנסה לדפוק אותך; בדמוקרטיה נדמה לך שאתה זה שנמצא בשליטה, אבל זה בעצם שקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *