רוב ישראלי-פלסטיני להסכם ז'נבה

זו הכותרת המפתיעה שבה נתקלתי בשיטוטיי בפייסבוק. סקר משותף של האוניברסיטה העברית ומכון שיקאקי, מראה כי 58% מהישראלים ו-50% מהפלסטינים תומכים בשלום לפי עקרונות ז'נבה.

מחצית מהפלסטינים תומכים בירושלים כבירת המדינה היהודית? מחצית מהפלסטינים מסכימים שבעיית הפליטים תיפתר בשטחי פלסטין ולא בשטח ישראל? אם זה באמת כך, אני חושב שהגיע הזמן להגיד כן להסכם ז'נבה.

בדקתי את עקרונות ההסכם, כדי לראות שעיניי לא מטעות אותי:

– הכרה בזכותנו למדינה.
– סיום הסכסוך וסוף כל התביעות הפלסטיניות מאיתנו.
– גבול סופי ומדינה פלסטינית מפורזת ללא צבא.
– פתרון מלא לבעיית הפליטים בשטחי המדינה הפלסטינית (לא בשטח ישראל).
– גושי התנחלויות ורוב המתנחלים מסופחים לישראל.
– הכרה בירושלים היהודית, בירת ישראל, בריבונותנו, ובכלל זה השכונות היהודיות במזרח-ירושלים.
– מחויבות פלסטינית מלאה למלחמה בטרור ובהסתה.
– מערכת בקרה בינלאומית על ביצוע המחויבויות.

השאלה היא מה עושים עם המחצית הפלסטינית שלא רוצה בזה; זו שמעדיפה את הטרור של חמאס וחיזבאללה. בנוסף – המחקר גילה ששני-שליש מהישראלים חושבים שאין רוב להסכם הזה, לא בקרב ישראלים ולא בקרב פלסטינים. זה מה שמעכב את ההסכם מהצד שלנו.

אני כבר לא עוסק יותר בשאלה האם דרישות הפלסטינים מוצדקות או האם יש בכלל עם פלסטיני. לרובנו ברור שאין עם כזה, ושזו המצאה מלוכלכת שנועדה למנוע מאיתנו להתקיים. אם היה עם פלסטיני מגובש, הוא היה מבקש מדינה גם כשהיה תחת הכיבוש הירדני עד 1967. וזה, כמובן, לא קרה.

בדיוק כפי שאנו נסמכים על כתבים דתיים כדי להוכיח את זכותנו על הארץ, כך גם הם עושים. אם נחכה לעדויות ארכיאולוגיות שיתמכו באחד הצדדים, אנחנו עוד עלולים לגלות שפלסטינים היו פה לצידנו גם לפני 3,000 שנה. לא מזמן גילו ממלכה עתיקה בשם פלסטין, שהתקיימה בסוריה במאה ה-12 לפנה"ס (כמו עם ישראל הקדום). עוד כמה שברי-כלי דרומה משם, והממלכה הזו תתגלה גם בישראל. אנחנו באמת רוצים לתת לעדויות הארכיאולוגיות לחרוץ את גורלנו?

נדמה לי שכולנו כבר הבנו שאין צ'אנס להפיל את מכונת-התעמולה הפלסטינית. היא עובדת בצורה מוצלחת כבר יותר מ-60 שנה, וגורמת לכל העולם להאמין שישראל היא השטן בכבודו ובעצמו. הגענו לשפל השפלים; למצב שבו אנו צריכים להצדיק את קיומנו כל העת, ולפרסם סרטוני-תעמולה שמראים כמה אנחנו בסדר ושהפלסטינים רק משמיצים אותנו.

הגיע הזמן להתעורר ולהבין שלמרות שהפלסטינים לא ראויים לדבר, כבר אין לנו הזדמנות לנצח. הפסדנו במלחמת התעמולה, שהיא המלחמה היחידה שבה צריך בעצם לנצח. צריך לגמור את הסכסוך המקולל הזה, והסכם ז'נבה מאפשר לעשות זאת בלי להפסיד יותר מדי.

חתימה על ההסכם תסכור כל אפשרות פלסטינית לבקשות ולדרישות נוספות.
זה עכשיו או לעולם לא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *