הדולפין

מורָד, נער בן 17 מקלנסאווה, נחשד על-ידי חבריו לכיתה שיש לו מערכת יחסים עם אחותו של אחד מהחבר'ה. הם חטפו אותו מביתו, הכניסו אותו למחסן והיכו אותו מכות-רצח במשך לילה שלם. מאז אותו יום מורד הפסיק לדבר ולתקשר עם בני-אדם, ונכנס למצב כמעט קטטוני. הוא לא הגיב לשום צורת תקשורת אנושית, ומדי פעם מלמל "אימא" בשקט.

דר' אילן קוץ, הפסיכיאטר שטיפל בו, רצה לאשפז אותו במוסד פסיכיאטרי; אבל אביו של מורד, אסד, התנגד בכל תוקף. כמוצא אחרון מציע דר' קוץ טיפול בריף הדולפינים באילת. אחרי שראיתי את הנער הזה, שעבר סיוט זוועתי ושלא הגיב לאף אדם, מלטף דולפין כבר ביום השני לטיפול – העיניים שלי לא נשארו יבשות; ואני מבטיח שגם שלכם לא תישארנה.

חצי שנה לקח למורד להתחיל לדבר שוב עם בני-אדם, כשבכל הזמן הזה הוא שוחה עם דולפינים ומגיב לנוכחותם בלבד. בהתחלה הוא לא זוכר את האירוע הטראומטי שעבר, והוא בטוח שנולד באילת, בן 18, יחד עם הדולפינים. הוא מוחק ומדחיק את עברו לחלוטין, ומאמץ דמות של "נער דולפינים" אילתי. הוא לא רוצה לחזור הביתה ואפילו מתכחש לאימו, שבאה לבקר אותו.

בחלוף הזמן מורד פוגש חיילת שעובדת בריף, והשניים מתאהבים ומבלים יחד. רק אחרי שלוש שנים בריף הדולפינים, כשהוא כבר בן 21, מתחילה לחלחל אצל מורד ההבנה אודות מה שהוא עבר, ושיש לו משפחה שממתינה לו בבית. הדולפינים הצילו אותו ממעמקי התהום, אבל עכשיו הוא צריך גם לחזור למציאות. אחרי כמעט ארבע שנים בריף הדולפינים, מורד נפרד מבת זוגתו וחוזר הביתה למשפחתו. הוא מעיד בבית משפט נגד תוקפיו והם נמצאים אשמים.

הסרט הזה הוא אחד היצירות המופלאות ביותר שקמו במדינה, מכל בחינה – תיעודית, פסיכולוגית ופוליטית. לרוץ לראות, ולא לשכוח ממחטות. אתם תצטרכו אותן.


הדולפין / Dolphin Boy – טריילר

 

3 Replies to “הדולפין”

  1. נראה מעניין ומרגש. אני אחפש את הסרט לצפייה באינטרנט.
    רק תהייה קטנה יש לי… מעניין מה היה קורה לו זו היתה בחורה שנכנסה למצב קטטוני אחרי שחטפה מכות, האם גם אז הוריה היו שולחים אותה לשחות עם דולפינים? ואם היא היתה יוצאת עם בחור יהודי, האם הם היו אומרים שכל אדם הוא אדם?
    אני אישית חושב שאין לבחורה שמגיעה מתרבות שבה בחורות יכולות להפגש עם מי שבא להן, מה לעשות עם גבר שמגיע מתרבות שבה מפוצצים מכות גבר בגלל שהוא נפגש עם בחורה. ולא משנה באיזה צד של המקל הוא נמצא.

    1. באשר לתהייה שלך:
      אני חושב שאין זו אשמתו של הבחור, שהוא בא מתרבות שבה מפוצצים במכות מישהו בגלל שהוא נפגש עם בחורה. הוא נולד לתוך סיטואציה מסוימת, אבל למזלו הוא (כנראה) לא חלק ממנה. לא כולם שוחים באותה הקלחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *