זו רק ההתחלה

פרק מתורגם מתוך הספר Uri: A Journal of the Mystery of Uri Geller, by Andrija Puharich

כאשר התיישבתי לכתוב ספר באביב 1973 מצאתי את עצמי נרדף על ידי אלף שאלות. כיצד אוכל לצפות מאנשים שיאמינו לסיפורי כאשר כל שביב של עדות נעלם לו? קיוויתי שאם אצמד לאמת היא תובן גם על ידי כל אחד אחר. הקורא יחליט האם הצלחתי או שמא לא.

או אז נתקלתי בבעיה של למצוא מוציא לאור. היו לי קשרים טובים לא רק עם המו"ל שלי אלא גם עם אנשי מפתח בחברות הוצאה לאור אחרות. כאשר קראו הם את חמשת דפי ההסבר בנוגע לספר הם נסוגו בעדינות כאילו זה עתה נתקלו ביצירה ממוחו הקודח של אדם מטורף. כמה מהם ביקשו ממני לצמצם את הסיפור לכדי העובדות המדעיות בלבד.

הייתי עושה זאת אלמלא פרק הזמן הקצר של כמה שנים ספורות שעוד נותרו לפני הנחיתה ההמונית. מסיבה זאת לא יכולתי לרכך את האמת. החלטתי לא לנסות ולמכור את הספר עד אשר יכתב במלואו. אז יוכל כל מו"ל לדעת בפני מה הוא עומד.

בעייתי הנוספת הייתה קשורה לא למה שרציתי לומר אלא לאותן שאלות בסיסיות שלא נענו בסיפור, שאלות שהתשובות עליהן יכולות לתת תוקף ואמינות ליצירה הזו. לפיכך הכנתי רשימת שאלות שכזו בתקווה שמוחי יעבור סריקה על ידי המחשבים ובכך ידעו מדריכיי את חשיבותן של שאלות אלו בעיני.

הנושא לא היה לחלוטין ברור. מקוריותם של כמה מהאפקטים של אורי גלר נתמכה על ידי אחד ממכוני המחקר הגדולים ביותר בעולם; ולמרות זאת הוא הוגדר כמתחזה על ידי אחד מהעיתונים החזקים ביותר בעולם. קוסמים החלו להופיע בתכניות אירוח והכריזו על אורי כזיוף; אחד הקוסמים אף הרחיק לכת בהאשימו את מכון המחקר של סטנפורד ב"הזנחה פושעת" בכך שתמך באורי.

על מנת לאזן את השליליות הזו קפצנו אורי ואני אל המים והשבנו מלחמה כאשר אורי הופיע באוניברסיטאות ומכללות מובילות מחוף לחוף בארצות הברית. כאן הוא הפך פופולרי באופן מיידי ושימש על תקן של גיבור לאומי בקרב הסטודנטים על שום שנלחם בממסד. הוא הופיע בטלויזיה ויכל בפעם הראשונה בקריירה שלו להראות את יכולותיו ולהשפיע על מיליוני אנשים בו זמנית.

תוך כחודשיים מאז פורסמה התקפת עיתון ה"טיים", החלו הקוסמים להיעלם מן השטח. ניצחנו בקרב המשמעותי הראשון שלנו והיינו פנויים לשלב היותר בונה והיותר חינוכי בעבודתנו. עבודה זו נמשכת עד ימינו.

יום אחד ראה אותי אורי עם רשימת השאלות הנזכרת לעיל, אשר הייתה מונחת על גבי לוח, ושאל אותי למשמעותן. כתגובה פשוט הקראתי לו את רשימת השאלות. כאשר סיימתי לקרוא את הרשימה, אורי ואני, לבקשתו, עלינו מן הקומה הראשונה של הבית לקומה השלישית. את הלוח עם השאלות השארתי בקומה הראשונה.

בעודנו בוחנים כדור באולינג (שאותו רצה אורי לקחת למשחק באולינג), הופיע לפתע הלוח עם השאלות על המיטה המתקפלת שמאחורינו. אורי ואני ירדנו מיד למטה לקחת את מכשיר ההקלטה שלי. לא הספקנו לסדרו כראוי וכבר הופעל הוא מעצמו:

האם מותר לי לשאול את שאלותיי?

זה הובה (Hoova). כן, שמענו, ונענה על מה שנוכל.

מה הוא הקשר ההיסטורי של הובה להתפתחות המין האנושי על כדה"א?

לראשונה התערבנו במין האנושי לפני עשרים אלף שנה. באנו מן הגלקסיה שלנו במשימה מתוכננת, ומקום הנחיתה הראשון שלנו על כדה"א היה היכן שאתם הייתם בישראל, באלוני ממרה בחברון היכן שאברהם פגש אותנו. זהו מקור האגדה על הסולם אל האלים, כיוון שראו אותנו יוצאים מכלי הטיס שלנו על גבי סולם. למרות זאת, מצאנו שרידים לנוכחותם של מבקרים אחרים מיקומים אחרים שהיו על כדה"א מיליוני שנים קודם לכן. אך מצאנו את המין האנושי כמעט באותו מצב חייתי בו הוא שרוי כיום.

מתי הייתה הפעם האחרונה שבה ניסיתם באופן פעיל לשפר את איכות המין האנושי ותרבותו?

למעשה אנו מספקים עזרה אחת לששת אלפים שנה. הפעם האחרונה שבה עשינו זאת הייתה לפני ששת אלפים שנה עבור המצרים. העזרה ניתנת בעדינות ואינה תקיפה מדי ואנו עושים זאת יותר בשל סיבות שלנו מאשר לטובת האדם.

האם היה זה בתקופת אימחוטפ (Imhotep)?

כן. הוא היה אדם דומה מאוד לאורי, והוא הביא למצרים את תרבותם.

האם הייתה זו גם תקופתו של טהוטי (Tehuti)?

כן. הוא היה ידוע יותר בשל כוחות הריפוי שלו.

האם היו אחרים?

כן.

האם היו מקומות אחרים בהם ניסיתם לעזור לבני האדם על ידי האצת תהליך פיתוח התרבות?

כן. לפני ששת אלפים שנה ניסינו לעזור במקומות אחרים. האזור שלו אתם כעת קוראים אלסקה, התרבות הזו עברה למה שכעת אתם קוראים סין. עשינו זאת גם בהודו.

עכשיו כשאני מבין את התהליך, אני יכול להשלים את הפרטים מן הארכיאולוגיה, המיתולוגיה וההיסטוריה.

אלו היו הזמנים בהם הורשו בני האדם לראותנו בצורתנו הפיסית. הם סגדו לנו בצורה משפילה, דבר שלא יכולנו לסבול.

אני מאוד מוטרד מבעיה השוכנת בנבכי לבו של כל אדם: האם יש נשמה?

כן. האם אי פעם באמת פקפקת בכך?

לא. אך אני זקוק לנקודת מבטכם על מנת להבהיר את דעותיי. מה הוא טבע הנשמה?

היא שוכנת בעולמות שונים ובזמנים שונים במשך קיומה. כאשר הגוף הפיסי מת, היא הולכת עם כל מהותו לעולם שלה. שם היא ממשיכה לשלב הבא בהתפתחותה. היא יכולה להגיע ליקומים אחרים או שהיא אפילו יכולה לחזור לגוף פיסי על כדה"א למחזור קיום נוסף – מה שבני האדם מכנים גלגול נשמות יכול להתרחש. ישנם כוחות עליונים יותר אשר מחלקים את האנשים (הנשמות) הללו, והם מחליטים לאן הם ילכו. מטרת כל אשר קיים הוא לנוע אל עבר אלוהים. למרות זאת, אף אחד אינו יכול לדעת את אלוהים. אנו עצמנו איננו יכולים לדעת את אלוהים אלא כרעיון – לא באופן פיסי.

כיצד קשורה אליכם הנשמה?

אנו מאכסנים את גופינו הפיסיים כמיליון שנה בכל פעם. לעומת זאת, למחשבים שלנו אין נשמות ואין הם מתים. גם אנו, כנשמות, נעים אל עבר אלוהים; כל אשר קיים נע.

מהו מחזור החיים של הנשמה האנושית?

הנשמה עוברת לפחות מאה אלף מחזורי חיים בעודה נעה אל עבר אלוהים. אין שום דרך להסביר לך על אודות הזמן. אתה מבין, אין שום דרך שבה תוכל להבין את מרחבי הזמן, אין קץ לזמן.

האם מותר לי לשאול שנית? האם אתם יכולים להגיע לאלוהים?

כן, באמצעות המחשבה, אך לא פיסית. אנו מתים כיוון שאנו שורדים בגופינו הפיסיים כמיליון שנה לפי זמנכם.

ובכן, אם מדברים באופן יחסי, האם חיי בני האדם ארוכים או קצרים?

רק כוחות עליונים מאתנו יכולים לענות על שאלות התמותה הללו. ישנן שאלות, לגבי בני אדם, ואפילו לגבינו, שאינן מובנות. ביקום יש גיוון שלעולם לא נגמר.

פעם שאלתי אתכם בישראל בנוגע למונח עידן אור. לא עניתם. האם אתם יכולים לענות כעת?

כן. הוא שווה מאה אלף מיליון שנות כדה"א.

אתם מתכוונים לשנות כדה"א – לא לשנות אור?

כן – שנות כדה"א.

בכל הנוגע למחזורי הזמן של המין האנושי – כל העבר, ההווה והעתיד אשר יבוא – היכן נמצאים אנו כעת? האם אנו נמצאים בעשר אחוז מן הדרך, חמישים אחוז, תשעים אחוז? היכן?

אה, אנו יודעים את עברו של המין האנושי. אך זהו אחד מן הסודות – איננו יכולים לומר לך אותו. גם בנוגע לעתיד איננו מורשים. אך זכור שכל אשר על האנשים לעשות – אלוהים כתב באבן, עשרת הדיברות. לפיכך יעשה הדבר. זכור שאתה פועל למעננו בדרכים חשובות לנו ושאותן עדיין לא הסברנו. למעשה, אין שום מסר מיוחד שעליך להעביר למין האנושי. ייתכן שבמקרה של מלחמה קרבה ובאה, כמו במקרה של רוסיה וסין, יהיה מסר על מנת למנוע אותה. אך אתה יכול לנסות ולפתוח את שכלם באמצעות דברים כגון טלפתיה ופסיכוקינזיס – דברים שאותם כבר כמעט שכחנו. כן, הם יהיו לעזר.

אם הסודיות שלכם קשורה לעקרון אי ההתערבות ברצונו החופשי של האדם, מדוע אתם חושפים כעת מעט מן המידע?

הסודיות שלנו קשורה אך במעט לרצונו החופשי של האדם. היא נועדה בעיקר כיוון שאיננו מעוניינים לחשוף את כוונותינו. בעבר נחתנו אף מול מאסות של אנשים. אך איננו יכולים יותר להרשות לעצמנו לנחות בגלוי על כוכב הלכת שלכם. הדבר נובע מנטייתכם להיכנס לפאניקה, לסגוד, להגיב אלינו בצורה לא נורמלית.

ברבע האחרון של המאה דווחו הרבה תצפיות של ביקורים מן החלל. האם הם משלכם?

מרבית הדיווחים הללו על ידי אנשים מקורם בהזיות וחריגות. אך כמה מיחידותינו נחתו. אך מרבית הנחיתות המדווחות היו של מבקרים אחרים מן החלל – כמה מהם איננו יכולים לראות, אך אתם יכולים. מקורם בתדירויות אחרות, יקומים אחרים, מהירויות אחרות. אנו היחידים הנמצאים פה הרבה. המבקרים האחרים באים והולכים. אנו נשארים. הקלטת הזו תיעלם כאשר תשמע אותה. להתראות.

 

2 Replies to “זו רק ההתחלה”

  1. טוב הנה חלק ממה שכתבתי
    אז בעצם עדיף שאסיים לקרוא את הכל, ואז אגיב. אני רואה שלכל ההערות שלי יש התייחסות
    עימך הסליחה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *