חוק המדיטציה הלאומי

פורסם: 11 בדצמבר 2005

בג”צ דן בעתירה לגיוס תלמידי ישיבה, כך מכריזה כותרת בחדשות וואלה הבוקר. האמת, כבר נמאס לי לשמוע על תלמידי הישיבות הללו, שמכריזים דרך קבע כי הם “ממיתים עצמם באוהלה של תורה”. זו פשוט דרך להתחמק מגיוס, והיא מרתיחה רבים מהחילונים – שצריכים לשרת יותר כיוון שיש כאלו שלא משרתים כלל.

בדיוק כפי שתלמידי הישיבות טוענים כי התורה היא זו שמחזיקה את עם ישראל יחד, והיא זו שמונעת מעם ישראל מלהיחרב כליל על ידי אויבינו – כך מעתה והלאה התורה תהיה גם זו שתממן אותם. אם התורה יכולה להחזיק את עם ישראל חי וקיים כנגד אויבינו, בטח ובטח שהיא יכולה גם לממן את שריצתם של תלמידי הישיבות באוהלה.

אם כך, ממשלת ישראל הנכבדה, אני מציע לבטל את כל התקציבים המיועדים לתלמידי הישיבות ולחרדים. מעתה והלאה, כל אימת שהחרדים יפנו לממשלה בבקשת תקציבים, הממשלה תעשה בדיוק את מה שעושים תלמידי הישיבות – תושיב אנשים בסדנאות מדיטציה, שתממן לחרדים את עלויות המחיה. כוחה של המחשבה הינו כוח אדיר בהחלט, ואני בטוח שהכסף יזרום כמים. כוחן המשולב של התורה והמדיטציה, לא רק שיגן על עם ישראל, אלא יפרנס את כולנו.

“חוק המדיטציה” הזה, אם יעבירו אותו, יראה בדיוק האם החרדים באמת מאמינים במה שהם עושים – או שמא זו יריקה על פרצופה של המדינה. מדוע אני ושכמותי צריכים לעשות צבא, והם יכולים להתפלל כל היום ולהכריז שמילאו את תפקידם בהגנה על מדינת ישראל? אולי מעתה והלאה, יוכל כל אזרח ישראלי לעשות מדיטציה ולהגן על מדינת ישראל.

מדוע נוהגים בנו איפה ואיפה? גם אני רוצה לתרום את חלקי הרוחני להגנת מדינת ישראל, ואני רוצה שימירו את השירות הצבאי באפשרות הזו – בדיוק כפי שעושים עם תלמידי הישיבות. אהה, כן – ובל נשכח: המדינה גם תממן אותי, כמובן, כי אני הרי עושה מדיטציות כל היום ומגן על שלומו של העם היהודי בארץ ישראל. אין לי זמן לעבודה ולשאר הבלי העולם החומרי.

————————

מאז נכתבו הדברים – דעתי בנושא השירות הצבאי השתנתה.

תגובה אחת


  1. זה יצליח רק אם תהיה לך
    מפלגה בעלת כוח פוליטי נכבד מאחוריך.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *