עוד פעם פולארד…?!

פורסם: 2006

משפחתו של ג'ונתן פולארד הגישה בג"צ נגד מינויו של רפי איתן כשר בממשלת ישראל, ואני רוצה לדעת מה היא העילה המוצדקת לתביעה האומללה הזו. מדי פעם בפעם כולנו שומעים על מצוקתו של פולארד בבית הכלא בארצות הברית, וכיצד הוא קובל נגד ממשלת ישראל על שאינה עושה מספיק כדי לשחררו מן הגיהנום שבו הוא נמצא.

אני מבין את מצוקתו של האיש ומרחם עליו בכל לבי, אבל מפה ועד לטעון טענות נגד הממשלה ונגד האיש שהיה הבוס שלו בעבר, צריך לעבור מרחק גדול. מר פולארד היקר, אני לא יודע מה הן נסיבות חייך ומה חשבת שתרצה להיות כשתהיה גדול, אבל ברגע שאדם בוחר להיות מרגל, הוא נוטל על עצמו סיכון – מראש וביודעין – שהוא עלול להיתפס ולהיזרק לכלא עד קץ כל הקצים.

להיות מרגל זה לא כמו לעבוד באיזו עבודה מאוסה רק בשביל להרוויח כסף, כדי שיהיה לחם על השולחן. ריגול אינה משרה שאותה ניתן לכפות על אדם. או שאתה בוחר בכך, או שלא. אתה בחרת להיות מרגל, אתה ידעת את הסיכונים ועכשיו אתה בא בטענות? הרי זה כמו שאני אוכל המבורגרים כל היום ואשמין, ואחרי זה אבוא בטענות ואשאל למה מוכרים ג'אנק פוד. מי שבוחר בחירה בחייו אינו זכאי לבוא בטענות לאף אחד, מלבד לעצמו; ובבקשה בלי אשליות – כל פעולה אנושית באה מתוך בחירה.

אז נכון שאנשים עושים טעויות ונכון שישנם אנשים שחייהם קשים מנשוא ושאפשרויות הבחירה שלהם מצומצמות מאוד. אבל במקרה של פולארד זה לא כך; הבן אדם בחר להיות מרגל, ונתפס. פשוט מאוד.

2 Replies to “עוד פעם פולארד…?!”

  1. זו פשוט רשעות
    מה שאתה כותב פה. יהודי הקריב את חייו למענך ולמען כל מדינת ישראל וכשנתגלה המדינה התנערה ממנו ומפעילו

  2. המשך:ומפעילו רפי איתן
    ירק לו בפרצוף – הוא הבטיח לו חסינות דיפלומטית וכשרדפו אחריו האמריקאים לא ניתן לו להכנס לשגרירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *