מדינת פשיסטים ואוכלי חינם!

פורסם: 2004/2005

כשהשתחררתי מהצבא הייתה תקופה בת שנתיים רצופות שבהן לא עבדתי. מסתבר לי, בעוונותיי, שצריך לשלם למדינת ישראל כסף עבור הזמן שבו לא עבדתי (והסכום הגיע לכמה אלפים טובים). זה נשמע אבסורדי לחלוטין, אבל הטמטום הזה מעוגן בחוק – אתה לא עובד? תשלם. אין מילים לתאר כמה אני רותח מזעם!

במדינתנו הנאורה הקולקטיב חשוב יותר מן היחיד, ולכן כולם משלמים דמי ביטוח לאומי. כנראה שצדק פרופ' ליבוביץ המנוח – דברים שנעשים בשם "המדינה" אינם אלא מילים גבוהות שנועדו להסתיר אידאולוגיה פשיסטית במהותה; אחרת איך אפשר להסביר את העובדה שאני מקבל מכתב איום בעיקול אם לא אשלם למדינה את מה שמגיע לה תוך 48 שעות.

ברגע שהשפריצו אותי לעולם הזה אני כבר חייב לשלם – פשוט בא לי לברוח מהמדינה המזוינת הזו. לא מספיק שגובים פה מסים ברמות מטורפות, לא מספיק שההשכלה הגבוהה ממומנת מכיסם של הסטודנטים (שגם עושים מילואים, מן הסתם), אלא שעוד צריך לשלם! מה שמרתיח את דמי הוא שגם מי שאינו עובד צריך לשלם. כלומר, גם אם אני מובטל ואין לי דרך לשלם, החוק דורש את זה ממני. הרי מובטלים אמורים להיעזר בביטוח הלאומי – לא לממן אותו!

אני צריך לשרת בצבא, לממן לעצמי את הלימודים, למצוא עבודה בכדי לא להיות נטל על המדינה בהיותי מובטל, ועוד להיות אזרח נאמן ויצרני ולשלם מיסים וביטוח לאומי על מנת שכל מי שזורק זין על המדינה יוכל לחיות בנחת ובשלווה.

יש פתגם חכמה שאומר "רק חובות החזקים יבטיחו את זכויות החלשים" ואני מסכים עם זה באופן כללי – אבל במדינת ישראל אדם צריך לשלם גם כאשר הוא בקבוצה החלשה! מובטלים וסטודנטים שאינם עובדים אנוסים לשלם ביטוח לאומי למרות שמעצם הגדרתם הם אינם יכולים לעמוד בתשלומים הללו. בשם הקולקטיב מוחצים את האינדיבידואל.

מה שמצחיק ומעצבן הוא שכל חבריי ומשפחתי אומרים לי, "נו ברור, ככה זה". הטמטום טבוע כל כך עמוק במרקם התודעה החברתית עד שאין אחד שמסוגל להבין את האירוניה העומדת בבסיס המערכת. כך בעצם מממנת המדינה את אוכלי החינם, שוודאי ימשיכו לאכול חינם על חשבוני ועל חשבונם של העמלים. אז נכון שישנם אלו שבלעדי דמי הביטוח הלאומי ישארו בלי פת לחם – אל אלו אינני בא בטענות.

כל עוד אני עובד אין לי שום בעיה עם החוק הקובע שיש להפריש דמי ביטוח לאומי מן המשכורת – אבל המדינה המקוללת הזו לוקחת כסף גם ממי שאינם מסוגלים לשלם (כמו מובטלים למשל), בכדי לממן את שאר אלו שאינם מסוגלים לשלם! האם רק אני רואה פה את גודל הטמטום?! אם אני עובד – אני משלם; אם אני לא עובד – אני משלם!!! כולם פה יודעים שהם יכולים לעשוק את המדינה ולא לעבוד, כי הרי יש פראיירים. נשבר הזין מהמקום המסריח הזה שיודע רק לקחת ולא לתת דבר בתמורה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *