פרויקט התודעה הגלובלית: תגלית המאה?

פורסם: פברואר 2005

קופסה קטנה ושחורה מצליחה "לחוש" באירועים כמה שעות לפני שהם מתרחשים, כך טוען החוקר דר' רוג'ר נלסון מפרויקט "תודעה גלובלית" באוניברסיטת פרינסטון בארה"ב; דר` נלסון שחזר ניסוי משנות ה-70 שנערך על-ידי פרופ` רוברט ג`הן (Jahn) ובו הצליחו אנשים להטות את סדרת המספרים האקראיים שמפיקה הקופסא (אחד או אפס) לטובת צד מסוים בכוח המחשבה והריכוז בלבד.

דברים דומים השמיע הנוירולוג והמשפטן דר` אנדריה פוהריץ` (Andrija Puharich) כמה עשרות שנים טובות לפני כן עת חקר את גלי המוח של על-חושיים ומצא שכולם פולטים את אותו גל אלקטרומגנטי (סקאלארי) בתדירות ממוצעת של 8 הרץ. התדירויות הנמוכות (E.L.F) הללו יכולות לגרום לשינויים, לטובה או לרעה, ויש לדעת להשתמש בהן כראוי.

מפלגת חוק הטבע שניסתה להיכנס לכנסת ישראל בבחירות 1999 טוענת גם היא, על סמך מחקרים בלתי תלויים שנערכו באוניברסיטאות ומכוני מחקר ברחבי העולם, שמדיטציה מסוגלת לחולל תזוזות בתודעה הקולקטיבית של האנושות; בכדי לגרום לאפקט שניתן למדוד אותו, שורש ריבועי של אחוז אחד מהאוכלוסיה צריכים להיכנס למדיטציה ממוקדת שתייצר מספיק גלי אלפא בתדירות 8 הרץ, תדירות שמחוללת פלאים בבני אדם ובסביבה.

עוד תומך נלהב של רעיון המדיטציות הוא פיסיקאי קוואנטים בשם דר' ג'ון הגלין, נציג מפלגת חוק הטבע בארה"ב. באמצעות המדיטציות והשפעת כוח המחשבה ניתן להגיע לשינויים מרחיקי לכת באנושות, בעיקר בתחום השלום העולמי והטרור.

אני לא יודע מה הוא אותו כוח שמאפשר לכולנו "להיות מחוברים" לכאורה אחד לשני, אבל אם זה נכון ויש דברים בגו – זו יכולה להיות התגלית החשובה ביותר בתולדות האנושות. תגלית המאה או חארטת המילניום? אתם תשפטו.

http://computers.walla.co.il/?w=/4/672075

6 Replies to “פרויקט התודעה הגלובלית: תגלית המאה?”

 1. חרטה מבוסס מחקרית
  סתם לידע כללי,אכן הוכח שבודהיסטים מסויימים,שאת מרבית חייהם הם בילו בריכוז מדיטציוני פולטים קרינה(גמא,במידה וזכרוני אינו מטעה אותי) מהאונה הפרונטלית במרמה שאיש נורמאלי לא מסוגל לפלוט.

  כוח המחשבה? טלקנזיס,טלפטיה וכאלה? במילניום הבא,אולי.

  בברכת כוח מחשבה,flashback

 2. אני מאמינה בזה בכל ליבי. לנו בני
  האדם יש עוצמה ויכולת לחולל שינויים רבים
  בכח המחשבה בלבד. לא סתם אומרים "סוף מעשה
  במחשבה תחילה".

 3. מעניין מאוד…
  למחשבה אכן יש כוח אדיר ואני גם מאמינה בכך. חבל שלא כל האנשים יכולים לפתוח את אונותיהם ולהבין זאת.
  למפלגת חוק הטבע אצלינו אין ולו מנדט אחד, וזה חבל, אבל אולי בכל זאת, עם עידן עליית המודעות זה ישתנה, לפחות יכניסו את נושא המדיטציה לתחום החינוך ומשם יתחילו לראות קצת שינויים..

  בלוג נחמד, נעים לבקר,

  נ`:).

 4. אני אישית חושבת שאלו שטויות
  כל פעם מנסים למצוא משהו אחר שיעורר אותנו להגיד "וואו"… גם אם יעשו מיליון מחקרים זה לא יספיק.

 5. אם זה מבוסס מחקרית – איך זה חארטה?
  את/ה סותר/ת את עצמך. יש תופעה אמפירית ברורה: אנשים הצליחו לשנות את פלט המספרים לטובת צד מסוים, אחד או אפס; הפרשנות לזה יכולה להשתנות מפה ועד מחר, אבל העובדות תישארנה עובדות.

 6. ובכן.
  ובכן, הסתירה באה כתופעת לוואי לנאמר במשפט האחרון במאמר, "תגלית המאה או חארטת המילניום? אתם תשפטו",
  כמין קומבינאציה של חראטה ותגלית. ושוב, לא התכוונתי שתוכן הכותרת תשליך ישירות על הנאמר בתגובה עצמה, והעובדה היא שלא קיימתי שום סתירה בנאמר בתגובה.

  תראה, הרעיון של שימוש בכוח המחשבה למטרות כגון טלקנזיס או טלפטיה,כפי שמובע במחקר, שהרי אני מעריך מחקרים כדוגמת זה מאוד, נשמע מרתק באופן יוצא מן הכלל,ואני מדבר כאחד שחולה על סדרות מוטנטים כדוגמת x-man.(לא לציטוט).
  לא באתי לפקפק בשום דרך שהיא על תוצאות המחקר שהרי אני מקווה עד מאוד שהן מהימנות.

  נסיים בזה שיש לך בלוג חביב.

  בברכת חומר למחשבה,flashback

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *