שאלון הטרוסקסואליות

במפגשים עם החברה או בקשר טיפולי, הרבה לסביות והומוסקסואלים נדרשים "להגן על מיניותם". כדי לסייע להטרוסקסואלים להבין את משמעות החוויה הזו, ד"ר אלן ק. מיילון (Allen K. Maylon) בנה שאלון שקיצורו מוצג בפניכם. שאלון זה מבוסס על ההנחה של הטרופוביה (פחד מהטרוסקסואליות).
השאלון מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, ופונה לשני המינים.

1. מה, לדעתך, גורם להטרוסקסואליות?

2. באיזה גיל החלטת לראשונה שאתה הטרוסקסואל? מדוע החלטת זאת?

3. האם ההטרוסקסואליות שלך היא רק שלב זמני שממנו תצא בסופו של דבר?

4. אולי כל מה שאתה צריך זה מאהב הומוסקסואל טוב?

5. אולי ההטרוסקסואליות שלך נובעת מתיעוב בנות מינך ומזלזול בהן?

6. רוב ההטרוסקסואליות וההטרוסקסואלים כשלו בעבר במערכות יחסים עם בני מינם. האם הפכת להטרוסקסואל בגלל פחד מדחייה?

7. אם מעולם לא שכבת עם גבר, איך אתה יודע שלא תעדיף את זה?

8. מדוע הטרוסקסואלים מדגישים כל כך את חשיבותו של המין?

9. ההטרוסקסואלים אחראים לרובם המכריע של מקרי התקיפה והניצול מיני של ילדים. האם, לדעתך, כדאי לאפשר להטרוסקסואלים לטפל בילדים?

10. בקרב אוכלוסיית העבריינים והטיפוסים האנטי-סוציאליים, שיעור ההטרוסקסואלים עולה על שיעורם בחברה כולה. מדוע שמישהו ירצה לשכור את שירותיו של הטרוסקסואל למשרה אחראית?

11. ההטרוסקסואליות שלך אינה פוגעת בי, כל עוד אינך מנסה לכפות אותה עליי. מדוע הטרוסקסואלים תמיד מנסים לגרום לאחרים, בפיתוי או בכוח, להפוך להטרוסקסואלים כמותם?

12. מדוע אתה חייב להחצין את ההטרוסקסואליות שלך ולדבר עליה בכל הזדמנות? למה אתה לא יכול להיות יותר דיסקרטי לגבי ההעדפות המיניות שלך? מה שאתה עושה במיטה שלך זה עניינך, אבל למה אתה חייב להתלבש ככה?

13. הטרוסקסואלים נוטים לחלק לנשים ולגברים תפקידי מין, תוך שימוש בסטריאוטיפים צרים ודיכאוניים. מדוע אתה לוקח חלק במשחק תפקידים כל כך לא בריא?

14. למרות תמיכה נרחבת של אוצר המדינה, של דעת הקהל ושל מערכת החינוך במוסד הנישואין, אחוז הגירושין מרקיע שחקים. מדוע הטרוסקסואלים אינם מצליחים לקיים מערכות יחסים משמעותיות לאורך זמן?

15. נראה שכמעט אין הטרוסקסואליות מאושרת. האם שקלת אי פעם לקבל טיפול שיעזור לך להשתנות?

4 Replies to “שאלון הטרוסקסואליות”

 1. אני אנסה לענות. כנראה היחיד שיענה.
  1. הטרוסקסואליות היא ההעדפה המינית הנפוצה בתקשורת, בפרסומות ובתוכניות הלימוד. המודל של "משפחה = אישה, גבר, ילדים" הוא המודל שמראים לנו בתוכניות הטלויזיה, הוא מודל שמועדף על ידי מוסדות המדינה ומוחדר לנו כצורה הנורמלית.
  2. בסביבות גיל 23. אחרי בילבול גדול מאוד לכל אורך התיכון והצבא. הגעתי למסקנה שאני נמשך הרבה יותר לנשים ומעבר לצד המיני קל לי לבנות איתן מערכות יחסים ארוכות.
  3. לא.
  4. ייתכן שנתקלתי בבני זוג "גרועים" אבל כמו שאמרתי, ההחלטה שלי היא לא רק פרמטר של מיניות. בדיוק באותה המידה שאני לא אחפש עכשיו מישהי ל"מין מטריף חושים" אני גם לא אחפש מישהו ל"חוויה חושית מעלפת".
  5. לא יודע. אף פעם לא חשבתי שמושגים כאלו, אז אני מניח שההחלטה שלי לא נובעת מתיעוב וזילזול בגברים.
  6. לא.
  7. ניסיתי. היה נחמד. היה אפילו יותר מנחמד. אבל כמו שאמרתי, בתוך זוגיות אני מחפש יותר ממין, ובמקרה שלי אני מעדיף את הזוגיות שלי עם בת הזוג שלי.
  8. השאלה מכלילה. כמו שעניתי קודם. המין עבורי הוא לא האלמנט המכריע.
  9. לדעתי כמו שיש רשיון נהיגה, צריך להיות רשיון להורות ולטיפול בילדים. אני חושב שהעדפה מינית היא לא פרמטר בשאלה אם לאפשר למישהו לטפל בילדים.
  10. שוב, מדובר בשאלה מכלילה. מי שמקיש מסטטיסטיקה כזו על הקשר שבין אחיות לנטיה מינית, אני הייתי מעדיף לא לעבוד אצלו.
  11. זו שאלה אישית או כללית? תזכירי לי את מי ניסיתי לפתות, להמיר או לשכנע "כל הזמן"?
  12. ככה אני אוהב להתלבש. אין בסיגנון הלבוש האישי שלי שום דבר לא חוקי או לא מוסרי. לגבי הדיבור על ההטרוסקסואליות שלי "כל הזמן", תזכירי לי בבקשה למה את מתכוונת?
  13. אני משתדל שלא לקחת חלק, לפחות לא באופן שאני מודע לו.
  14. אני לא חושב שזו בעיה שקשורה להטרוסקסואליות. אין ספק שיש הרבה יותר הטרוסקסואלים נשואים ולכן גם הרבה זוגות הטרוסקסואליים שמתגרשים. באופן אישי אני מעודד אלטרנטיבות לנשואין. קשר זוגי הוא הרבה יותר מרב וטבעת וכתובה ומוזמנים וכוס שנשברת. לגבי פתרון, במשפט אחד – אנחנו חיים בעולם אינסטנט. אנחנו מעריכים את מה שאין לנו. הפלאפון שלנו הופך מיושן אחרי שנה, המחשב שלנו מתיישן אחרי שנתיים ומכונית בת יותר משלוש שנים נחשבת לגרוטאה. מה הפלא שבני הזוג שלנו מפסיקים לרגש אותנו אחרי כמה שנים?
  אני הייתי מציע חינוך שדוגל בשימור ותיקון במקום ברדיפה אחרי הדבר החדש הבא. זה יעזור לנו לדרוש מוצרים שמחזיקים יותר זמן ולבנות זוגיות שתחזיק יותר זמן.
  15. מזל שכתבת "כמעט". לא, לא שקלתי.

  ככלל, השאלות שקוממו אותי הכי הרבה הן השאלות שמתחילות בהנחה כוללת. "כל ההטרוסקסואלים הם …..". או שאלות שמתחילות במניפולציה זולה של הנתונים.
  אני חושב שהשאלה הראשונה שצריכה להשאל היא "באיזו זכות?"
  לדעתי עצם הנבירה בנושא ההעדפה המינית היא פסולה. כמו שנכתב באחת השאלות (12) אני לא נכנס לך למיטה ולהרגלים המיניים, באיזו זכות אתה דן וחוקר את ההרגלים המיניים שלי?
  אני לא חושב שמה שפסול בשאלות האלו הוא שהן מנוסחות בצורה טיפשית. גם אם הן היו מנוסחות בצורה חכמה זה לא היה גורם להן להיות לגיטימיות ושם צריך להיות המאבק. אין טעם לנסות להוכיח שהשאלות טיפשיות. פשוט אין טעם לענות עליהן.

 2. פספסת את מהות השאלון
  ראשית, מז"א "באיזו זכות"? גם אני יכול לשאול באיזו זכות החברה ההטרוסקסואליות, דנה אותי ואת שכמותי להיות בארון, עד שאאזור מספיק אומץ לצאת משם.

  שנית, השאלון בכלל לא מיועד שיענו עליו; פספסת את מהות העניין. השאלות שם טיפשיות כיוון שהן מראות לך עם אילו שאלות טיפשיות הומואים ולסביות צריכים להתמודד לפעמים. זו הסיבה לכך שהשאלות מפגרות!
  אם אתה חושב שהשאלות טיפשיות, ז"א שאתה מסכים עם מטרת השאלון – להראות לסטרייטים עם מה צריכים להתמודד הומואים ולסביות לעיתים קרובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *