מה נשאר מהפוליטיקה הימנית

כל מי שעוקב אחרי הבלוג בקביעות כבר מכיר את דעותיי הביטחוניות. אני אישית חושב שלערבים הקוראים לעצמם "פלסטינים", אין פה שום זכות ולו על גרגיר אדמה (לא יודעים להגות את האות פ' – אבל הם פלסטינים, הבנתם?).

ערבים היו באזור עוד לפני שמוחמד המיר את כולם לאסלאם. הערבים של אז עבדו אלילים כמו אלעוזה ואלמנאת, והיו להם מנהגים כגון קבירת ילדות באדמה בעודן בחיים (משהו שלא השתנה עד היום, גם לאחר הגעת האסלאם ה"נאור"). מעבר לעובדה שהמילה "ירושלים" לא מוזכרת בקוראן אפילו פעם אחת (בתנ"ך היא מוזכרת כ-600 פעמים), הפסוק היחיד בקוראן שכביכול מתייחס לירושלים – כלל אינו מזכיר אותה (פסוק 1, סורה 17 – "המסגד הקיצון", אל מסג'יד אל אקצה). אבל על סמך המשפט המעורפל הזה, החליט איש דת מוסלמי לבנות את מסגד אל אקצה על כיפת הסלע במאה ה-8 לספירה – עשרות שנים אחרי שכביכול מוחמד הגיע לשם על גבי סוס מעופף בשם "אל-בוראק".

מילא ערבים, אבל פלסטינים? זו המצאה מתוחכמת שנועדה להעיף את היהודים מארץ ישראל. יהודים נמצאים בישראל כבר אלפי שנים ויש מספיק הוכחות לכך, כמו מטבעות בעברית עתיקה מתקופת הכיבוש הרומאי כבר לפני 2,000 שנה (שלא לדבר על ממצאים שמלפני 3,000 שנה). איפה היו הפלסטינים אז? אפילו מנהיגי הפלסטינים מסכימים שאין דבר כזה פלסטין.

לקראת סוף המאה ה-19 החלו יהודים נוספים להגיע לישראל. כן, זה מה שקורה כשכל אומות העולם – בבלים, אשורים, יוונים, רומאים – כובשות את ישראל בזו אחר זו ומגלות את רוב העם היהודי מחוץ לישראל. מתישהו צריך לחזור הביתה. החזרה הזו החלה להפחיד את הערבים היושבים באזור, ולכן הם המציאו לעצמם אומה חדשה מאפס – והרי להם זכותם לשבת בפלסטין.

לא צריך הוכחות; לא צריך היגיון; צריך רק לרקוע ברגליים ולהגיד "זה שלי". את הפלסטינים לא מעניין שהדייר גר בדירתו כל חייו ושהם עצמם הגיעו בדרישות רק לפני 5 דקות. אם הדייר לא יפנה את הדירה – הם ינקטו באלימות. הרי לכם מבוא ללוגיקה פלסטינית.

ועכשיו נכנסים לסיפור שני צדדי המפה הפוליטית בישראל.

החל משנות ה-70 היה זה תמיד הימין שהחזיר שטחים; אותו ימין שמאמין בארץ ישראל השלמה (לפחות בתיאוריה). כל אותו הזמן השמאל רק מדבר, והימין הוא זה שעושה הלכה למעשה – הסכם השלום עם מצריים והחזרת סיני (בגין), החזרת ג'נין ומיקומים נוספים (נתניהו), תוכנית ההתנתקות והחזרת עזה (שרון) וכו'.

אבל אם חשבתם שכאן מסתיימת הסאגה, טעות בידכם. הימין של היום מוכן לפשרות גדולות שבעתיים לעומת מנהיגי הימין של פעם: בנט מתכנן לאזרח 3 מיליון פלסטינים ביהודה ושומרון (אחלה תוכנית, להגדיל את אוכלוסיית האויב לחצי מאוכלוסיית המדינה); ליברמן יצא עם שלטי חוצות שלא ניתן לפספס – "אום אל פאחם לפלסטין, אריאל לישראל"; ויש להניח שגם נתניהו יהיה מוכן להתפשר על שטחים כאלו ואחרים.

אז אני שואל אתכם, אנשי ימין יקרים – על מה אתם נלחמים? הרי ויתרתם על הכול, אז בשביל מה להצביע ימין? כדי להרגיש שבכל זאת התווכחנו והתמקחנו עד הרגע האחרון? עד כמה שזה מכעיס ומרתיח אותי, חייבים להודות על האמת – הפלסטינים כבר ניצחו במאבק הזה, למרות שהם יודעים טוב מאוד שהוא לא מוצדק. כשחוזרים על שקר מספיק פעמים – הוא הופך להיות פלסטין.

כל העולם בטוח שהם מסכנים ושאנחנו הרוצחים האמיתיים. כל מה שנותר הוא לחכות בסבלנות עד שמישהו יסכים להחזרת שטחים מלאה, בימי חיי או בימי חייהם של אחרים – אבל זה יקרה בסופו של דבר. לא ירחק היום בו גם ירושלים תהיה שלהם.

אז למה בכל זאת אצביע לשמאל?

קודם כל כי כבר אין ממש הבדל בין ימין לשמאל. כל מה שהשמאל אומר מתבצע בסוף על-ידי הימין, אז מה בעצם ההבדל? הדקויות של מה נחשב שטח ישראלי ושטח פלסטיני? ממש לא מספיק כדי לחשוב שנשאר משהו מהימין של פעם. בשנות ה-80 היית שמאלני אם העזת לחשוב על החזרת עזה וג'נין; היום כבר מדברים מעבר לכך.

סיבה נוספת – נמאס לי שרק הביטחון משחק פה תפקיד, וכל השאר – כמו יוקר המחיה ובעיית הדיור – על הזין. התירוץ של "כן, אבל אירן" דומה בעיניי לתירוץ של "כן, אבל פלסטינים". כבר 70 שנה שבעיות הביטחון של ישראל הן שמכתיבות את המפה הפוליטית, והגיע הזמן שמשהו ישתנה.

אני לא משלה את עצמי לרגע – אין פה שום פוליטיקאי שמסוגל להתמודד עם גודל המשימה, לא מימין ולא משמאל. אז כל מה שנותר הוא להצביע לרע במיעוטו. וכל אחד יחליט עבור עצמו מיהו אותו רע במיעוטו ששווה את קולו.

6 Replies to “מה נשאר מהפוליטיקה הימנית”

 1. ת'כלס העולם קובע מה יהיה לא אנחנו.
  או ליתר הדיוק בעלי הכוח בעולם.
  אני בתור אחד שמאמין בקנוניות רמזתי לא פעם ולא פעמיים דרך סרטים ומה שאמרתי שאין הבדל משמעותי בין ימין לשמאל – הכל הצגה בשביל לתת לאזרח אשלית בחירה.

  מבחינה פסיכולוגית הטעות של הימין זה הילדותיות – כל העימות הם הערבים זה רק בשביל להתנחל באדמות זולות(היום,פעם היתה אידאולוגיה).
  מי שלא בשטחים אין לו אינטרס להצביע לימין.
  בפועל מי שהרוויח מהאסטרטגיה הימנית זה מי שקנה בית בשטחים בזול,למזלו לא נפצע/נהרג מאי אלו פיגועים ועכשיו מוכן למסור שטח אחר בישראל תמורת השטח שהשיג בזול(חילופי שטחים).

  מבחינת השמאל אין לו הצלחה בלעשות שלום כי האסטרטגיה מבוססת על לעשות שלום עם מי ששונא אותך.
  מבחינה פסיכולוגית זה טעות גמורה.
  רק אחרי שהבן אדם ניטרלי+ ביחס אליך אפשר להתחיל לדבר על שלום.

  כדי שיהיה ניטרלי+ צריך לתת לו מצב כלכלי טוב מספיק וזמן בשביל להחלים מהשנאה של העבר.

  מה שעשו בשמאל זה לתת סיוע לערבים – טעות ,היה צריך לפתוח את השערים בין הפלסטינים לשאר הערבים.
  סיוע לערבים זה צעד פטרוני שרק מחזק את השחצנות של השמאל – כמה אנחנו טובים ואוהבי אדם.

  לגבי המצב הכלכלי השיטה של השמאל לא טובה בהרבה מהשיטה של הימין,לפחות היא הומנית יותר.
  ב 2 השיטות החוב של המדינה הולך וגדל,בשמאל על רווחה ובימין על נשק.
  ולאף אחד מהפוליטקאים "אין רעיון" איך לשלם את החוב.
  אם זה לא קנוניה אני לא יודע מה זה.

  ראה הנס של וורגל – פתרון שעבד במציאות וניתן ליישם אותו בשינויים קלים במציאות של היום.
  http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2011/12/blog-post_21.html

  1. הניסוי של וורגל נשמע מעניין מאוד. אני לא ממש מבין בנושאי כלכלה, אבל האם ביטקוין לא יכול לשמש על אותו תקן?

   1. ביטקוין זה תעלומה למען האמת.

    יש בו צדדים טובים ורעים.

    מהצד הרע:
    זה מטבע עם כמות מוגבלת ז"א שכדאי לאגור אותו בהנחה שימשיכו להשתמש בו.
    יחסית למטבעות הרגילים שכמותם הולכת וגדלה עם כל הלוואה שניתנת,הביטקוין עם כמות קבועה של מטבעות מראש.
    אומנם הכמות שלו גדלה אבל רק עד לתקרה ידועה מראש.
    זאת אומרת ככל שעובר הזמן מספר הביטקוינים החדשים הולך וקטן כי קושי "הכריה" הולך וגדל.
    המטבע הוא דיפלציוני.
    בתור אחד שכזה הוא מעודד אגירה ולא הוצאה שלו כי ערכו צפוי לעלות עם הזמן(שוב בהנחה שהתפוצה שלו תגדל ז"א שיותר אנשים ישתמשו בו עם הזמן).
    אז בגדול כמטבע הוא לא טוב – כי השימוש העיקרי של המטבע זה תחלופה ולא אגירת ערך.
    גם בתור אוגר ערך הוא בעייתי כי מי ישים את כספו על קרן הצבי ויקנה ביטקוין שממשלות לא עומדות מאחוריו ואין לו ערך פנימי(כמו מתכת יקרה) – זה יותר ספקולציה.

    כמו כן הוא לא הילך חוקי ואי אפשר לשלם איתו מיסים ברוב המקומות.
    היסטורית מטבעות שאי אפשר לשלם איתם מיסים לא יגיעו למסה קריטית(כי אין להם גב חזק).
    בכלל לא ברור מי עומד מאחוריו ונראה די מסוכן – במקרה הרע כמו הונאת פירמידה.
    שלא לדבר על מטבעות אלטרנטיביים מתחרים שיכולים לזנב בו.

    מהצד הטוב – מי שקונה אותו ומאמין שאנשים יאהבו אותו לא חשוף למשל לגחמות הממשל האמריקאי.
    אם מחר הממשל האמריקאי יחליט שתהיה אינפלציה,ולא של נכסים כמו עכשיו אלא של מוצרי צריכה אז מטבעות המדינה בעולם יפלו והביטקוין יחזיק.
    חוץ מזה יש לו עמלות נמוכות של העברה כל עוד אתה מחזיק אותו בביטקוין.

    אתה מבין אם פתאום תהיה עליה משמעותית של המשכורות בעולם תהיה אינפלציה ואז ביטקוין יהיה עוד סוג של נכס חוץ מהמתכות היקרות.

    כמות הכסף בוורגל נשארה אותו דבר לכן לא היתה אינפלציה – הכסף פשוט זז מהר מאדם לאדם כי מי שהחזיק אותו הפסיד ערך אז העדיף להשקיע אותו או לצרוך אותו אבל לא להשאיר אותו ביד.

    אבל בגלל שהכסף לא בא מהלוואות אז אנשים לא היו חנוקים כמו היום ששליש מהצריכה של הרבה אנשים הולכת לשכ"ד/משכנתא ואז יש להם פחות כסף לבזבז.

    מיעוט האנשים שמקבל את השכ"ד והמשכנתא מזדרז וקונה עוד נכסים בשביל לא לאבד ערך לאינפלציה ולקבל עוד הכנסה.

 2. אז למה לא כחלון ? גם ימין שלא יתן למדינה פלסטינית לקרות וגם ידאג לכלכלה וליוקר המחיה והדיור

  1. הבעיה שלי עם כחלון היא פרנואידית במובהק – יש לי תחושה שכחלון הוא ספין של נתניהו, שנועד לאסוף עוד מצביעים. אחרי שיצליח לגרוף לעצמו מספיק מנדטים, כחלון יחבור שוב לנתניהו.

   לא יכול להוכיח את הטיעון הפרנואידי הזה, אבל גם לא בא לי להתעורר ליום שאחרי הבחירות במידה שהוא יתברר כנכון. אז מעדיף להימנע מאדון כחלון, עם כל הכוונות הטובות שלו (ויש לו הרבה כאלה).

   1. כן זה מוזר זה לא רק אתה חושב ככה.
    בגלל שהוא בא מהליכוד אז חושבים שהוא יחזור אליו.

    לדעתי הוא יכול ללכת גם למחנה הציוני בבחירות הבאות,
    בכל מקרה האידאולוגיה שלו היא כלכלית בעיקר אז מי שיתן
    לו במה וכוח יקבל אותו.

    אני חשבתי להצביע לו ולו רק בגלל מה שהוא עשה עם הסלולר(אפילו שאין לי סלולרי) אבל בסוף החלטתי לעשות כיף ביום הבחירות ולא לשתף פעולה עם רוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *