הגיע הזמן לבטל את מצעד הגאווה בתל אביב

אחרי הטבח באורלנדו, ארה"ב, בו נשחטו עשרות בני אדם – מיהר ראש הממשלה נתניהו להוציא הודעה לציבור שהפכה לכל כך ויראלית, עד שצברה מיליוני צפיות ואלפי תגובות.

מישהו ראה או שמע את ההודעה הזו בישראל? רובנו לא היה מודע לקיומה.

ההודעה של ביבי הנאור והליברל הוצבה בפייסבוק, הייתה באנגלית והופנתה רק לארה"ב. כי כשמדובר בלהט"בים אמריקאים, צריך להראות חמלה ולהזדהות עם המאבק.

ומה בנוגע ללהט"בים בישראל? לא צריך לטרוח. הם יישארו חסרי זכויות כל עוד זה תלוי בראש המחדלה. הייתם מצפים להתנהגות אחרת ממישהו שאחד מילדיו ככל הנראה נמצא בארון, אבל כנראה שפוליטיקה הרבה יותר חשובה מבני אדם.

שליש מהצעירים הישראלים (כמו גם האמריקאים והבריטים) לא מגדירים את עצמם סטרייטים לחלוטין. שליש! לא 5%, לא 10%, אלא בערך 30%. לקראת מצעד הגאווה 2017 נערך סקר של מכון סמית ועמותת חדו"ש (לחופש דת ושוויון), לפיו 79% מהציבור הישראלי תומך בנישואים או ברית זוגיות לזוגות חד מיניים. אם נפרק את הסקר לרכיביו נקבל ממצאים מדהימים לא פחות: התומכים בנישואים חד מיניים הם 84% ממצביעי הליכוד, 65% ממצביעי הבית היהודי (לא פחות) ו-90% ממצביעי כולנו. במפלגות האופוזיציה מדובר ב-100% תמיכה.

אז אם רוב מצביעי הליכוד ורוב מצביעי הבית היהודי, שהם חובשי כיפות, תומכים בנישואים חד מיניים – מדוע המדינה מתעלמת? בגלל כמה עסקנים פוליטיים בממשלה שלא שומעים בקול מצביעיהם ותומכיהם, ומסרבים להכיר בזכויות להט"בים. את ממשלת ישראל לדורותיה, כל זה ממש לא מעניין. חבל מאוד שזכויות האזרח שלי תלויות בדעת קהל במקום להיות מעוגנות בחוק.


בקיץ 2016 בוטל מצעד הגאווה בבאר שבע. למה, אתם שואלים? לא בגלל טיעוני המשטרה שמדובר בבעיה ביטחונית, או בגלל בג"ץ האומלל שאכל את הטיעונים האלה בתיאבון גדול.

הסיבה פשוטה הרבה יותר – מצעד גאווה בבאר שבע לא מביא כסף למדינה. וכשמצעד לא מביא כסף, כל השלדים יוצאים מהארון ומתגלה האמת המסריחה: לאף אחד לא באמת אכפת מזכויות האזרח של להט"בים בישראל, אז אין שום סיבה לטרוח ולאפשר לנו לקיים מצעדים.

מצעד הגאווה בתל אביב מייצר למדינה עשרות מיליוני שקלים, בזכות אלפי תיירים פראיירים שחושבים שהם מגיעים למדינה הכי ליברלית ושוויונית במזרח התיכון; המדינה היחידה שמאפשרת לקיים מצעדי גאווה. ככה מדינת ישראל מצליחה לדפוק את כולם על הדרך, שווה בשווה.

בשנים האחרונות מצעדי גאווה הפכו מכלי מחאתי לכלי נשק, נגד הקהילה עצמה. ומי נהנה מכל היתרונות? מדינת ישראל, כמובן: גם זוכה לתשבוחות על היותה מדינה ליברלית, גם מרוויחה עשרות מיליוני שקלים תוך שבועיים-שלושה, וגם ממש לא חייבת לתת ללהט"בים את הזכויות שמגיעות להם מתוקף היותם אזרחים. ניצחון משולש ואצבע משולשת שמופנית כלפי כל הלהט"בים באשר הם.

אבל כאן בדיוק גם אפשר לנצח.
כי בניגוד לשאר המצעדים בשאר הערים בישראל, המצעד בתל אביב הוא היחיד שהמדינה ממש מתעקשת לקיים. זהו המצעד היחיד שממנו היא מרוויחה גם כסף וגם אחלה יחסי ציבור.

מטוס הגאווה
מקור: דף הפייסבוק "שישים ואחת"

לקראת המצעד של 2016, שהתקיים בתל אביב לא מזמן, משרד התיירות הרים פרויקט "מיוחד" – מטוס שנצבע בצבעי הגאווה. אבל זה היה לא יותר מטריק יחסי ציבור שנועד למשוך לכאן עוד תיירים פראיירים, שישלמו ממיטב כספם למדינה שמסרבת בכל תוקף להכיר בקיומם של להט"בים.

פעילים בקהילה ששמעו על המקרה המגוחך הזה, איימו שאם הפרויקט ייצא לפועל – המצעד בתל אביב בטל ומבוטל. וראו זה פלא: משרד התיירות כל כך נבהל, כי הוא עלול להפסיד עשרות מיליוני שקלים – ונעתר לדרישת ארגוני הלהט"בים. העיקר שהמצעד בת"א יתקיים ושהכסף ימשיך לזרום.

ביום חמישי הזה מתקיים מצעד הגאווה בירושלים. נדמה לכם שהמדינה תארגן מטוס גאווה גם הפעם?


כעת הכוח נמצא בידיים שלנו.
הגיע הזמן לבטל את מצעדי הגאווה בתל אביב. לא ייתכן שהמדינה גם תחגוג על חשבוננו – וגם תמשיך עם האפליה והגזענות נגדנו. לא ייתכן שימשיכו לגייס אותנו לצבא ולמילואים, לנגוס לנו במשכורות באמצעות מסים ולא לתת לנו זכויות אזרח בסיסיות.

כמובן שלמהלך כזה יש גם חסרונות, לא רק יתרונות. רק תראו איזה תגובות בהמתיות אנשים כותבים בפייסבוק מדי יום נגד להט"בים, ותבינו במה מדובר (מקום 2 בתגובות הנאצה והשנאה באינטרנט ב-2015, לפי סקר שפורסם בידיעות אחרונות).

לאף אחד לא מזיז שנרצחה נערה במצעד הגאווה 2015 בירושלים, כי תגובות הנאצה והשנאה ממשיכות לזרום כמים. ולא סתם תגובות – מבעלי תפקידים ציבוריים ועד חברי כנסת ושרים בממשלה, לא פחות. כולם מלבים את השנאה באופן קבוע.

אומנם אם נבטל את המצעד בתל אביב, זה כאילו אנחנו מורידים ראש ונכנעים לכל האלימות הזו. אבל לא זו מטרת הביטול – אלא כדי להפעיל לחץ על המדינה. בתור קבוצת מיעוט שעד עכשיו לא היה לה אמצעי ליצירת לחץ, הגיע הזמן שננצל את האמצעי היחיד, אולי, שיש לרשותנו – פגיעה בכיס של המדינה.

תגובה אחת ל “הגיע הזמן לבטל את מצעד הגאווה בתל אביב”

 1. כתבה טובה.

  בונה זה סקופ מטורף(בשבילי לפחות) אתם יודעים מי להטב שהוא הבן

  של ביבי ולא מפרסמים,אתם משוגעים?

  פשוט פחדנים זה הבעיה שלכם.

  מי שפחדן תמיד אוכל אותה בסוף.

  לגבי המטוס עם הצבעים זה שטויות. מצטער.

  התגובה נובעת מכעס ולכן חסרת ערך.

  מה הקשר בין לעשות קופה על הלהטבים לבין זה שלא נותנים

  זכויות אזרח? אין קשר.

  גם לחילוניים לא נותנים להתגרש לא ברבנות זה גם זכות אזרחית.

  כרגיל בזבוז אנרגיה וניצחון חסר משמעות לחלוטין – ההפך הצביעה

  של המטוס בדגל שלכם היתה מחזקת אתכם – טמבלים. זה כבוד.

  לגבי תגובות הנאצה לגבי רצח הילדה בירושלים – מוכיח שההסתופפות

  בצל התקשורת(פוליטקלי קורקט והבלבלה הזאת) רק עוזרת לממשלה

  לא לכם.

  רק מחליש אתכם כי אתם מחפשים את הכוח אצל הממשלה במקום

  אצל העם. והממשלה רק לוקחת עוד ועוד כוח היא לא מחלקת אותו.

  הלהטבים בגדו בשמאל ושילמו את המחיר – הדתיים עכשיו פותחים

  להם חור חדש יחד עם ביבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *